Rimtesnio pasipriešinimo iš „Lietkabelio” nesulaukę žalgiriečiai keliauja į pusfinalį | Kas vyksta Kaune

Penktadienį „Žalgirio“ arenoje prasidėjusiame LKF Didžiosios taurės turnyre Kauno „Žalgiris“ lengvai įveikė ketvirtfinalio barjerą. Žalgiriečiai sutriuškino Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 86:58 (22:8, 27:18, 14:23, 23:9) ir šeštadienį pusfinalyje susitiks su Utenos „Juventus“ ekipa.

Kauno „Žalgiris“ mačą pradėjo ilgai nesižvalgydamas: tritaškiu kauniečių taškų sąskaitą atidarė Artūras Milaknis, netrukus Paulius Jankūnas, būdamas arti krepšio, sulaukė Willo Cherry perdavimo, dėjimu krepšį sudrebino Artūras Gudaitis – 7:4. Lietuvos čempionų persvarą didino ketvirtąjį tašką pelnęs komandos kapitonas P.Jankūnas bei dar kartą iš viršaus krovęs A.Gudaitis (11:6).Panevėžiečiai strigo aktyvioje žalgiriečių gynyboje, prie baudų metimų linijos stojo W.Cherry ir A.Gudaitis, tolimą metimą pataikė P.Jankūnas, krepšio link prasibrovė Robertas Javtokas, o ketvirtį tolimu šūviu užbaigė Edgaras Ulanovas – 22:8.

Antrąjį ketvirtį nepaisydami solidaus atotrūkio turnyro šeimininkai pradėjo ryžtingai: per minutę net tris kartus varžovus „apvogė“ Jamesas Andersonas, keturis taškus surinko ir dėjimu su pražanga pasižymėjo Siimas-Sanderis Vene, taškų sąskaitą atsidarė Lukas Lekavičius – 28:8. Iš toli pataikė J.Andersonas, po dar vieno perimto kamuolio kontrataką dėjimu užbaigė S.Vene (34:11). Po krepšiu karaliavęs A.Gudaitis realizavo du dvitaškius, o „Lietkabelis“ per prabėgusias penkias minutes surinko viso labo keturis taškus – 38:12. Kovingai nusiteikę kauniečiai apsukų nemažino ir turėdami triuškinamą persvarą. Pasižymėjo L.Lekavičius, po jo perdavimo du taškus pelnė S.Vene, netrukus dvitaškį nepaisydamas pražangos realizavo A.Gudaitis – 45:16. Dar net neįpusėjus rungtynėms Gintaras Krapikas į aikštelę metė dvyliktąjį savo žaidėją – Donatą Tarolį, kuris iškart įmetė vieną baudos metimą, tritaškį smeigė A.Milaknis (49:18), tačiau pirmąją rungtynių pusę dviem tritaškiais užbaigė Evaldas Žabas – 49:26.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai pratęsė tolimų metimų seriją, o „Žalgiriui“ pirmuosius taškus pelnė kamuolį puolime nusiėmęs Vytenis Lipkevičius, iš vidutinio nuotolio taikliai metė W.Cherry – 53:32. Greitai „status quo“ atstatė tritaškius smeigę W.Cherry ir A.Milaknis – 59:36. Visgi, užsieniečių pastangomis „Lietkabelis“ atsakė savo atkarpa ir kiek sumažino atotrūkį (59:43). Užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė prasiveržimą gražiu metimu užbaigęs V.Lipkevičius, sėkmingą pasirodymą tęsė S.Vene – 63:45. Panevėžiečiai surinko keturis taškus be atsako, šeimininkų puolimas strigo, tad minutės pertraukėlės prašė žaidimu nepatenkintas Gintaras Krapikas (63:49). Po jos Lietuvos čempionai net dukart ėmė kamuolį puolime, tačiau niekaip į krepšį nepataikė ir prieš ketvirtąjį kėlinį Kauno komanda išsaugojo keturiolikos taškų atsargą – 63:49.

Ketvirtąjį kėlinį gražia kombinacija pradėjo perdavimą atlikęs A.Milaknis ir taškus iš po krepšio įmetęs W.Cherry, dvitaškį pridėjo komandos kapitonas – 67:51. Po varžovų minutės pertraukėlės keturioliktąjį ir netrukus šešioliktąjį tašką rinko A.Gudaitis, nesustabdomą prasiveržimą atliko A.Milaknis (73:54). Po keturių varžovų taškų (73:58) apie save priminė R.Javtokas, sėkmingai baudos aikštelėje sužaidė S.Vene – 77:58. Atakos laikui baigiantis tritaškį smeigė L.Lekavičius (80:58), o susitikimo pabaigoje sužibėjo T.Dimša. Pastarasis pelnydamas du taškus tapo dvyliktuoju pasižymėjusiu „Žalgirio“ krepšininku, čia pat T.Dimša perėmė kamuolį ir, sulaukęs perdavimo iš S.Vene, atliko metimą ore, o netrukus atsilygino S.Venei atlikdamas ketvirtąjį rezultatyvų perdavimą – 86:58.