„Žalgiris” išvykoje pralaimėjo „FC Barcelona” ekipai | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris” išvykoje pralaimėjo „FC Barcelona” ekipai

Archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko mesti iššūkio Ispanijos čempionams. Eurolygos „Top 16“ etapo penktojo turo rungtynėse žalgiriečiai išvykoje pralaimėjo „FC Barcelona“ ekipai 72:89 (13:29, 20:22, 20:16, 19:22).

Rungtynių pradžioje baudos aikštelėje Robertą Javtoką pastebėjo Edgaras Ulanovas, gražiai varžovo metimą nupūtė Jamesas Andersonas, tačiau priekyje buvo šeimininkai – 2:10. Po priverstinos Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės ryžtingą reidą arčiau krepšio surengė Vaidas Kariniauskas (4:10), bet katalonai toliau didino atotrūkį – 4:20. Varžovų spurtą baudų metimais nutraukė nuo suolo pakilęs Artūras Gudaitis, prasiveržimą pridėjo aikštelėn žengęs Willas Cherry (8:22). Ketvirčio pabaigoje žalgiriečiams pavyko paįvairinti žaidimą puolant: iš vidutinio nuotolio pataikė Darius Songaila, tritaškį smeigė Artūras Milaknis. Visgi, ispanai nesnaudė, patys dukart taikliai metė iš toli ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė šešiolika taškų – 13:29.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ sukūrė įsimintiną epizodą: pro galinę liniją pranėręs W.Cherry juvelyriškai numetė kamuolį baudos aikštelėn įkirtusiam Tomui Dimšai, o šis sudrebino krepšį gražiu dėjimu – 15:29. Netrukus tritaškio liniją užmynęs ketvirtąjį tašką rinko D.Songaila, po T.Dimšos perdavimo dėjimu pasižymėjo ir A.Gudaitis (19:32). Toliau sėkmingai veikė T.Dimšos ir A.Gudaičio tandemas, tačiau trijų aukštaūgių taškų buvo maža prieš komandiškai žaidusius „FC Barcelona“ krepšininkus – 22:37. Po šešių taškų be atsako šeimininkai brėžė naują rekordinę žymą (22:43), o užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė septynis taškus pelnęs E.Ulanovas – 29:45. Kovingai rungtyniavęs E.Ulanovas taikliomis baudomis pratęsė solidų žaidimą, prie baudų metimų linijos stojęs J.Andersonas atsidarė savo taškų kraitį, bet prieš antrąją rungtynių pusę svečių deficitas siekė 18 taškų – 33:51.

Po didžiosios pertraukos kauniečiams pirmųjų taškų teko laukti tris minutes, kol galų gale pasižymėti pavyko komandos kapitonui Pauliui Jankūnui – 35:55. Netrukus P.Jankūnas pelnė ketvirtąjį tašką iš eilės, tolimą šūvį realizavo A.Milaknis (40:59). D.Songaila dukart puikiai iškišo kamuolį dėjimais varžovus baudusiam A.Gudaičiui, čia pat A.Gudaitis rezultatyviu perdavimo atsilygino D.Songailai bei atsilikimas pastebimai sumažėjo – 46:61. Drąsiai žaidęs A.Gudaitis rinko jau tryliktąjį tašką, atradęs laisvą koridorių prasiveržė krepšio link ir dar kartą tikrino Barselonos lankų stiprumą, tritaškį pridėjo E.Ulanovas ir trečiąjį ketvirtį laimėjęs „Žalgiris“ sumažino deficitą – 53:67.

Ketvirtąjį kėlinį dvitaškiu atidarė D.Songaila (55:67), tačiau „FC Barcelona“ greitai truktelėjo į priekį – 55:74. J.Andersonas pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė dėjimu, šaltakraujiškai baudas sumetė A.Gudaitis, o kėliniui įpusėjus pasižymėti pavyko ir Siimui-Sanderiui Vene (61:78). Atakos laikui baigiantis sudėtingą metimą nuo lentos realizavo A.Milaknis, ledus pralaužė Lukas Lekavičius – 65:84. Nors rungtynių nugalėtojas jau buvo aiškus, žalgiriečiai atotrūkiui augti nebeleido: varžovą pergudravęs keturioliktąjį tašką pelnė E.Ulanovas, S.Vene sulaukė gražaus A.Gudaičio perdavimo, o kamuolį perėmęs iš po krepšio pasižymėjo L.Lekavičius – 72:89.