Kauno „Žalgiris” iš Kazanės pergalės neparsiveš | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris” iš Kazanės pergalės neparsiveš

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams parsivežti pergalės iš Rusijos nepavyko. Eurolygos devintojo turo rungtynėse žalgiriečiai nusileido Kazanės „Unics“ komandai 60:73 (19:20, 17:14, 8:19, 16:20). Su keturiomis pergalėmis ir penkiais pralaimėjimais kauniečiai lieka ketvirtoje A grupės pozicijoje.

Mačą po kelių nesėkmingų bandymų taikliu metimu nuo lentos atidarė Paulius Jankūnas, prasiveržimą pridėjo Vaidas Kariniauskas – 4:2. Netrukus tritaškį iš krašto įskraidino Artūras Milaknis (7:2), P.Jankūnas įspūdingai „nupūtė“ D‘oro Fischerio metimą, tačiau varžovai surengė dvi rezultatyvias atakas ir mažino atsilikimą iki vieno taško (7:6). Kėlinio viduryje Robertą Javtoką laisvą po krepšiu surado V.Kariniauskas, o A.Milaknis smeigė dar vieną tolimą bombą – 12:8. Ketvirtąjį tašką po Jameso Andersono perdavimo pelnė R.Javtokas, bet „Unics“ lygino rezultatą (14:14). Į žaidimą sėkmingai įsiliejo nuo suolo pakilę krepšininkai: iš vidutinio nuotolio pataikė Darius Songaila, tolimą tritaškį realizavo Lukas Lekavičius, tačiau po pirmųjų dešimties minučių priekyje minimaliu skirtumu buvo šeimininkai – 19:20.

Antrojo kėlinio pradžioje keturis taškus surinko iniciatyvos ėmęsis J.Andersonas, dvitaškį realizavo L.Lekavičius – 25:24. Rungtynės toliau vyko tarsi ant sūpuoklių: puolime kamuolį nusiėmęs komandos kapitonas P.Jankūnas pasižymėjo dviem taškais, sudėtingu metimu iš vidutinio nuotolio rezultatą lygino J.Andersonas (29:29). Žalgiriečiai strigo puolime bei tuo pasinaudoję Kazanės krepšininkai pabandė atitrūkti – 29:34. Kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė Lietuvos čempionų komandai. Dviejų minučių tylą nutraukė taiklios A.Milaknio baudos, nepaisant kontakto pirmuosius taškus pelnė Vytenis Lipkevičius (33:34). Be to, tritaškiu varžovus baudė V.Kariniauskas, o tris minutes nepasižymėję varžovai po pirmosios rungtynių dalies jau buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 36:34.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo tolimu varžovų šūviu, tačiau čia pat „Žalgiriui“ persvarą grąžino R.Javtoko dvitaškis – 38:37. Tarsi vidurio puolėjas nugara arčiau krepšio sužaidė V.Kariniauskas, šeštąjį tašką rinko P.Jankūnas (42:40). Keliomis kauniečių klaidomis pasinaudoję šeimininkai sužaidė sėkmingą atkarpą ir įgijo apčiuopiamą pranašumą – 42:47. Po penkių minučių pertraukos iš vidutinio nuotolio pasižymėjo Artūras Gudaitis. Tiesa, „Unics“ ekipa jau buvo atitrūkusi bei prieš ketvirtąjį kėlinį susikrovė devynių taškų atsargą – 44:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pasižymėjo L.Lekavičius, baudas sumetė D.Songaila, bet pergalės link tvirtai žygiavo Rusijos komanda – 48:60. Laisvą prie tritaškio linijos paliktą L.Lekavičių pamatė J.Andersonas, du taškus pridėjo R.Javtokas (53:66). Iš toli pataikė J.Andersonas, tačiau žaidimo skonį pajutę šeimininkai toliau diktavo savo sąlygas – 57:70. J.Andersonas dar kartą realizavo tolimą metimą. Tiesa, likęs laikas tebuvo formalumas, per kurį niekas nepasikeitė, o „Unics“ po sėkmingos antros rungtynių dalies atsirevanšavo žalgiriečiams rezultatu – 60:73.