Tarptautinėse vaikų žaidynėse Australijoje kauniečiai ėmė viršų | Kas vyksta Kaune

Tarptautinėse vaikų žaidynėse Australijoje kauniečiai ėmė viršų

Kaunas.lt nuotr.

Ką tik pasibaigusiose Lake Macquarie mieste (Australija) vykusiose Tarptautinėse vaikų žaidynėse kauniečiai sportininkai išsiskyrė itin gerais pasirodymais plaukimo, gimnastikos ir buriavimo rungtyse. Iš viso kauniečiai iškovojo net 14 medalių: 2 aukso, 8 sidabro ir 4 bronzos.

„Kauniečių pasirodymą Tarptautinėse vaikų žaidynėse galima vertinti itin gerai. Žinoma, medalių nebūtų be nuoseklaus ir bendro atsidavusių trenerių bei jų auklėtinių darbo. Bendrame žaidynių kontekste Kauno miesto vardas skambėjo labai garsiai. Visi jau klausinėjo detalių dėl 2017 metų, kuomet Kaune bus surengtos Tarptautinės vaikų žaidynės“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.
Kaip jau minėta, kauniečiai daugiausiai apdovanojimų iškovojo vandens sporto rungtyse. Agnė Šeleikaitė, krūtine greičiausiai nuplaukusi 50 m nuotolį, džiaugėsi aukso medaliu, o 100 m rungtyje iškovojo bronzinį apdovanojimą. Diana Jaruševičiūtė 50 m laisvu stiliumi rungtyje iškovojo bronzos medalį.

Kauno mergaičių plaukimo komanda, kuriai priklausė D. Jaruševičiūtė, Medė Kulbačiauskaitė, Beatričė Kanapienytė, estafetėje laisvuoju stiliumi iškovojo bronzos medalius, o estafetėje kompleksiniu būdu (4×100 m) pelnė sidabro apdovanojimus. Beje, estafetėje laisvuoju stiliumi sportininkės pagerino Lietuvos (iki 17 metų) rekordą.

Tomas Sungaila laisvuoju stiliumi 50 m ir 100 m rungtyse iškovojo sidabro medalius, o Paulius Martinkėnas nugara 100 m ir 200 m rungtyse pelnė sidabrą, o 50 m nugara atplaukė ketvirtas.

Gimnastikos komandinėje rungtyje sidabrą pelnė Samuelis Šorochovas, Danielius Polismakas bei Džiugas Grabliauskas. Individualioje įskaitoje S. Šorochovas pelnė sidabrą žiedų rungtyje ir bronzą laisvajame pasirodyme. Buriavime „Optimist“ klasėje Laurynas Ivanauskas pelnė aukso medalį, o „Lazer“ klasėje Ugnė Pajerskaitė iškovojo sidabrą.

Lengvosios atletikos sektoriuje, 100 metrų bėgime Dovilė Kiudelytė iškovojo 4-ąją vietą, Ugnė Makarevičiūtė rutulio stūmime taip pat liko per žingsnį nuo medalių ir užėmė 4 vietą, Saulė Štombergaitė šuolyje į aukštį liko 5-a, o Beatričė Juškevičiūtė 100 m bėgime tenkinosi 11 vieta.

Vaikų olimpinėmis žaidynėmis vadinamas grandiozinis sporto renginys 2017 metais vyks Kaune. Tai paaiškėjo praėjusį savaitgalį, kuomet Lake Macquarie mieste (Australija) susirinkęs Tarptautinių vaikų žaidynių organizacinis komitetas priėmė galutinį sprendimą dėl miesto, kuris po trejų metų surengs šias žaidynes.

Tarptautinės vaikų žaidynėse dalyvauja nuo 1500 iki 2000 sportininkų. Iki 16 metų amžiaus sportininkai paprastai varžosi 6-10 skirtingų sporto šakų varžybose.