Kovingumą pademonstravęs „Žalgiris” išplėšė svarbią pergalę išvykoje | Kas vyksta Kaune

Kovingumą pademonstravęs „Žalgiris” išplėšė svarbią pergalę išvykoje

R. Tenio nuotr.

Eurolygos septintojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ komanda pademonstravo kovingumo pamoką. Kauniečiai panaikino 17 taškų deficitą, antroje žaidimo pusėje sustygavo geležinę gynybą ir palaužė „Nizhny Novgorod“ ekipą 61:55 (11:13, 12:24, 20:7, 18:11). Tai buvo ketvirtoji žalgiriečių pergalė per 7 rungtynes, leidusi įsitvirtinti trečiojoje A grupės pozicijoje.

Mačas Rusijoje prasidėjo Artūro Gudaičiu bloku, o pirmuosius kauniečių taškus po kelių nesėkmingų bandymų pelnė sėkmingą reidą krepšio link surengęs Vaidas Kariniauskas – 2:2. Nerezultatyvia žalgiriečių pradžia pasinaudoję šeimininkai įgijo penkių taškų persvarą (2:7). V.Kariniauskas atliko dar vieną prasiveržimą – 4:7. Komandiškai sužaidė Jamesas Andersonas, po kurio perdavimo du taškus su pražanga pelnė Robertas Javtokas, iš vidutinio nuotolio taikliai metė Paulius Jankūnas – 9:13. Užmynęs tritaškio liniją tolimą dvitaškį realizavo J.Andersonas ir po nerezultatyvaus ketvirčio neženklų pranašumą turėjo „Nizhny Novogorod“ krepšininkai – 11:13.

Šeimininkai sėkmingai pradėjo antrąjį kėlinį pataikę du tolimus metimus, be to, technine pražanga buvo nubaustas „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suolelis – 11:22. Keturių minučių tylą nutraukė J.Andersono metimas nuo lentos, bet toliau užtikrintai pirmavo varžovai (13:26). Baudas pataikė R.Javtokas, tiesa, rusai apsukų nemažino – 15:31. Vieną netaiklų Artūro Milaknio baudos metimą taisė A.Gudaitis, taškus rinko P.Jankūnas (20:37). Ketvirčio pabaigoje „Nizhny Novgorod“ užsidirbo techninę pražangą, sudėtingą dvitaškį pataikė Vytenis Lipkevičius bei prieš antrąją rungtynių pusę „Žalgiris“ turėjo keturiolikos taškų deficitą – 23:37.

Trečiasis kėlinys prasidėjo „Žalgirio“ spurtu: staigų metimą atliko J.Andersonas, tritaškiu varžovus baudė P.Jankūnas, dar dviem taškais atsilikimą mažino J.Andersonas – 30:37. Už vaidybą techninę pražangą gavo Semenas Antonovas, po P.Jankūno perdavimo lengvus taškus rinko R.Javtokas (33:37). Žaidimą pajutęs J.Andersonas prasibrovė arčiau krepšio, perdavimo iš V.Kariniausko sulaukė R.Javtokas – 37:39. Dėl kamuolio puolime kovojusį A.Gudaitį neleistinai sustabdė šeimininkai, tačiau techninę užsidirbo ir žalgiriečiai (39:44). Komandos kapitonas P.Jankūnas pelnė devintąjį tašką, pasižymėjo Lukas Lekavičius ir, solidžiai sužaidę trečiąjį kėlinį, prieš lemiamą kėlinį kauniečiai teturėjo vieno taško atsilikimą – 43:44.

Ketvirtajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė sėkmingai nugara sužaidęs Darius Songaila, o po J.Andersono šūvio iš toli Lietuvos čempionai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 48:46. Šeimininkų bėdos tuo nesibaigė, kadangi pastarieji užsidirbo dar vieną techninę už vaidybą, tritaškį įskraidino Vytenis Lipkevičius – 52:46. Ryžtingai sužaidęs L.Lekavičius surinko keturis taškus ir neleido rusams pavojingai priartėti (56:50). Baudų metimus realizavo J.Andersonas, drąsa stebino pranašumą didinęs L.Lekavičius – 60:52. Svarbiu metu kamuolį „vogė“ J.Andersonas, tačiau tritaškį pataikiusi „Nizhny Novogorod“ ekipa atgaivino intrigą (60:55). Tada varžovo metimą „pūtė“ R.Javtokas, „Nizhny Novgorod“ spėjo užsidirbti eilinę techninę pražangą bei įspūdingą gynybą antroje rungtynių dalyje pademonstravę žalgiriečiai išsivežė svarbią pergalę iš Rusijos – 61:55.