Birštono “Kurhauze” pirmą kartą pasklido džiazo festivalio nuotaika

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Džiazo muzikos gerbėjams jau prasidėjo pavasaris. Birštone visą savaitgalį vyksta 18-asis “Birštonas Jazz“ festivalis, kuriame koncertuoja per 20 kolektyvų. Šis festivalis – šventė ne tik džiazo muzikos mylėtojams ir atlikėjams, bet ir vietos gyventojams, kurie festivalio metu stengiasi sugrįžti į Birštoną ir susitikti seniai matytus draugus ir bičiulius.

Kas dvejus metus nuo 1980-ųjų vykstančiame festivalyje įvyko ir pasikeitimų. Naktiniai „jam session“ koncertai iš palapinės persikėlė į kur kas modernesnę erdvę – praėjusiais metais rekonstruotą „Kurhauzą“, kuriame festivalio nuotaika penktadienio vakarą pulsavo iki trečios valandos nakties. Likę džiazo muzikos mėgėjai skirstytis po apsaugininkų raginimo neskubėjo, tuomet festivalio siela Birštono kultūros centro direktorius ir festivalio organizatorius Zigmas Vileikis paprašė kiekvieno asmeniškai baigti švęsti ir eiti ilsėtis prieš rytojų.

O pailsėti buvo verta dėl nuo pat šeštadienio vidurdienio prasidėjusių koncertų, kuriame pasirodė vienas įdomiausių Lietuvos džiazo pianistų Dmitrijus Golovanovas, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos džiazo ansamblis, vadovaujamas Vytauto Labučio, taip pat įspūdingą pasirodymą surengė Vilniaus kolegijos studentai su meno vadovu Vladimiru Čekasinu.

Bilietai į kultūros centre vykstančius koncertus buvo išpirkti dar prieš kelias savaites, tačiau į naktinius „jam session“ „Kurhauze“ patekti įmanoma. Tik reikia nusipirkti bilietą prie įėjimo ir pasinerti į naktinį Birštono džiazo siautulį.

Festivalis vyks iki sekmadienio vakaro.

Prieš daugiau nei 30 metų prasidėjusi džiazo muzikos avantiūra davė impulsą panašios muzikos festivalius rengti ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Specialiosios tarnybos sukeltos ant kojų: užminuotas teismas Kaune

Aleksotas ir Šilainiai sulauks naujų vaikų darželių?

Seimas jungia žalią šviesą kelių chuliganams: teisė vairuoti bus atimama ne visada?

Kaune atidaromas pabėgėlių ir migrantų integracijos centras

Liepos 6-ąją Kaune - nemokamų ekskursijų festivalis „L6”

Gyvenamųjų kvartalų statybos Vilniuje didina tempą

Pasakoja skaitytojai: skęstančio draugo negelbėjo, nes saugojo ant kranto buvusį šunį

Europoje plintantis virusas pasiekė ir Lietuvą

„Žalgirio“ naujienos - P. Valinskas karjerą tęs, su R. Seibučiu atsisveikinta

Lietuvoje pradėta prekyba legendine „Nokia“