Birštono “Kurhauze” pirmą kartą pasklido džiazo festivalio nuotaika

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Džiazo muzikos gerbėjams jau prasidėjo pavasaris. Birštone visą savaitgalį vyksta 18-asis “Birštonas Jazz“ festivalis, kuriame koncertuoja per 20 kolektyvų. Šis festivalis – šventė ne tik džiazo muzikos mylėtojams ir atlikėjams, bet ir vietos gyventojams, kurie festivalio metu stengiasi sugrįžti į Birštoną ir susitikti seniai matytus draugus ir bičiulius.

Kas dvejus metus nuo 1980-ųjų vykstančiame festivalyje įvyko ir pasikeitimų. Naktiniai „jam session“ koncertai iš palapinės persikėlė į kur kas modernesnę erdvę – praėjusiais metais rekonstruotą „Kurhauzą“, kuriame festivalio nuotaika penktadienio vakarą pulsavo iki trečios valandos nakties. Likę džiazo muzikos mėgėjai skirstytis po apsaugininkų raginimo neskubėjo, tuomet festivalio siela Birštono kultūros centro direktorius ir festivalio organizatorius Zigmas Vileikis paprašė kiekvieno asmeniškai baigti švęsti ir eiti ilsėtis prieš rytojų.

O pailsėti buvo verta dėl nuo pat šeštadienio vidurdienio prasidėjusių koncertų, kuriame pasirodė vienas įdomiausių Lietuvos džiazo pianistų Dmitrijus Golovanovas, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos džiazo ansamblis, vadovaujamas Vytauto Labučio, taip pat įspūdingą pasirodymą surengė Vilniaus kolegijos studentai su meno vadovu Vladimiru Čekasinu.

Bilietai į kultūros centre vykstančius koncertus buvo išpirkti dar prieš kelias savaites, tačiau į naktinius „jam session“ „Kurhauze“ patekti įmanoma. Tik reikia nusipirkti bilietą prie įėjimo ir pasinerti į naktinį Birštono džiazo siautulį.

Festivalis vyks iki sekmadienio vakaro.

Prieš daugiau nei 30 metų prasidėjusi džiazo muzikos avantiūra davė impulsą panašios muzikos festivalius rengti ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede?

Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto pristatymą transliuos portalas „Kas vyksta Kaune“

Ne visi palaiko idėją „CityBee“ automobiliuose įdiegti alkoblokus

Teisingumo ministrę iš posto išvertusiai kaunietei R. Kazėnienei – 6 tūks. eurų ieškinys

Kėdainiams teks palaukti – pirmiausiai suklestės Kaunas

Fiksuoja skaitytojas: atitvarą kliudęs sunkvežimis sustoti nepasivargino

„Achema“ pardavė dalį atsigabento SGD krovinio

L. Pobedonoscevas, „ChangeMakers‘ON“ ambasadorius, meta iššūkį: kaip grąžinti vaikus į realybę?

Stringa planas padovanoti Vyčio skulptūrą Kaunui, reikės ir miesto finansų

Kriminalistai ėmėsi narkotikų socialiniuose tinkluose: sulaikytas 31 žmogus