Savivaldybė parems 7 originalias verslo idėjas ir joms skirs apie 90 tūkst. litų

SXC nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miesto savivaldybė skirs dalinį finansavimą septynių originaliausių ir novatoriškiausių verslo idėjų autoriams. Šiam sprendimui ketvirtadienį pritarė Kauno miesto taryba. Šių metų biudžete tam numatyta 100 tūkst. Lt.

Kauno miesto savivaldybė jau trečius metus vykdo Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų verslo idėjų įgyvendinimo subsidijavimo programą, kuria Kaune dirbantys smulkieji ir vidutiniai verslininkai skatinami kurti ir įgyvendinti savo originalias, novatoriškas, perspektyvias ir rinkos poreikius atitinkančias idėjas.

„Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros komisija įvertino 79 paraiškas ir atrinko 8 paraiškas pagal programoje pateiktus verslo idėjų atrankos kriterijus. Vienas verslininkas paraišką atsiėmė pats, todėl septynių idėjų autoriai pasidalins beveik 90 tūkst. Lt“, – teigė Kauno miesto tarybos narys, Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros komisijos pirmininkas Vytas Bancevičius.

Ne visos pateiktos verslo idėjos buvo lygiavertės, todėl buvo skirta skirtingo dydžio parama. Pretendentai į finansinę paramą turėjo pristatyti planuojamo kurti verslo idėją, pateikti aiškią ir motyvuotą tikslų, idėjų ar projekto įgyvendinimo santrauką. Programoje numatyta finansinę paramą skirti ilgalaikiam arba trumpalaikiam turtui įsigyti, prekių gamybai arba paslaugų teikimui, parduodamų prekių arba teikiamų paslaugų kainai sumažinti arba bendrai finansuoti, gaunant kitą finansinę paramą.

Verslo idėjos buvo vertinamos atsižvelgiant į idėjos išskirtinumą ir konkurencingumą, novatoriškumą, realistiškumą, atitikimą rinkos poreikiams, įgyvendintos idėjos indėlį į miesto įvaizdžio gerinimą, motyvus ir galimybes idėją paversti verslu. Šiuos kriterijus atitikusias idėjas komisijos nariai vertino 10 balų sistema.

Beveik 90 tūkst. litų paramą pasidalins šios idėjos:

1. „Disabled enabled – pritaikyk savo miestą sau“. Disabledenabled.eu – neįgaliųjų socialinis tinklas, sukurtas padėti neįgaliesiems keliauti. Mobiliuoju telefonu naudojama programa reitinguoja labiausiai pritaikytas vietas pagal turimą negalią. Taip sudaroma duomenų bazė pagal kurią neįgalieji gali pasirinkti savo maršrutą, o įmonės siekti pritaikyti savo erdvę neįgaliesiems.

2. „Elektroninės komercijos sprendimai smulkaus ir vidutinio dydžio verslui“. Kauno mieste įkurta tarptautinė elektroninės komercijos informacinių technologijų eksporto įmonė, kuri specializuosis į smulkų bei vidutinį verslo sektorių.

3. „Kauno menas – pasauliui“. Bus suteikta galimybė nepriklausomiems Kauno miesto menininkams eksponuoti bei parduoti bei parduoti savo gaminius internete. Projekto metu būtų sukuriam elektroninės prekybos ir eksponavimo sistema kūrėjams.

4. „Inovatyvus daugiafunkcinis jutiklis, valdomas išmaniuoju telefonu“. Jutiklis naudojamas ne tik saugumo funkcijoms užtikrinti, bet ir patalpų mikroklimato formavimui, stebėsenai. Jutiklis valdomas mobiliuoju telefonu.

5. „Mobiliosios turistinės aplikacijos „Visit Kaunas“ sukūrimas ir platinimas“. Siekiama Kauno miesto turistams sukurti mobiliąją aplikaciją „Visit Kaunas“, kuri naudojama mob. telefonuose ir planšetinuose komiuteriuose.

6. „Maisto be glitimo gamyba, pardavimas ir pristatymas“. Maisto be glitimo pagal užsakymą gamyba, pardavimas ir pristatymas

7. „Išmanusis žaislas“. Interaktyvi lavinimo priemonė – garsą įrašantis žaislas „Šnekutis“, kuris vaikui gali padėti nuosekliai ir saikingai formuoti kalbinius gebėjimus.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prie daugiabučio namo bendro naudojimo patalpų išlaikymo privalo prisidėti visi bendraturčiai

Gaisrinių sujudimas Dainavoje: kodėl pirmadienio vakarą prireikė devynių gelbėtojų ekipažų?

Kauno policininkų reidas: supanikavusiai vairuotojai gresia teisių atėmimas

Universitetai toliau nesutaria: sporto universitetui netinka prisijungimo prie LSMU sąlygos

Miške pasislėpti nepavyko: pareigūnai surado ir 17-metį vagį, ir vogtą automobilį

Dalis Kauno įmonių liko be dujų - sunkvežimis pažeidė vamzdį

Ruošiamasi Savanorių prospekto rekonstrukcijai: visų laukia išbandymas

S. Skvernelis apie artimiausius mokesčių pakeitimus: minimali alga bus visiškai kitokia

„Lietuvos mokyklų apdovanojimai 2018“ – ieškomi metų geriausieji

Š. Jasikevičius atskleidė, kurios akimirkos šį sezoną buvo laimingiausios