Kauniečiai ir žinomi žurnalistai kviečia nesmurtauti

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities vyrų krizių centras spalio – lapkričio mėn. vykdo socialinę kampaniją ”Aš nesmurtauju. Nesmurtauk ir tu!” . Socialinei akcijai jau sutiko nusifotografuoti kelios dešimtys drąsių pilietiškų vyrų.  Vieni pirmųjų – žurnalistai Artūras Račas ir Rytis Juozapavičius. Savo pavyzdžiu jie kviečia nesmurtauti ir kitus.

Lietuvoje kas trečia moteris patiria smurtą artimoje aplinkoje. Tai ne tik kraupi statistika, bet ir ryžtingų veiksmų reikalaujanti problema.

Dėl smurto visada yra kaltas smurtaujantis žmogus, kuris nemoka valdyti savo jausmų, nežino tinkamų būdų, kaip spręsti iškilusias problemas, pats yra nelaimingas, piktas ir ant kito žmogaus išlieja savo bejėgišką įsiūtį.

Smurto artimoje aplinkoje problema yra aktuali šių dienų visuomenėje. Vien Kauno apskrityje šiemet užregistruoti 2 628 pranešimai dėl smurto artimoje aplinkoje. Pernai tokių pranešimų gauta  1 116. Visais atvejais pranešimus tiria policijos pareigūnai.

Nors apie smurto problemas daug kalbama, nukentėjusieji yra skatinami nekentėti vienumoje, o kreiptis pagalbos. Daugelio moterų, vyrų, vaikų kančia dėl smurto tęsiasi, nes nerandama jėgų priešintis smurtautojams.

Kenčiantiems nuo smurto žmonėms rasti išeitį galėtų padėti artimieji, draugai, kaimynai, bendradarbiai, todėl Kauno apskrities policija kiekvieną spalio–lapkričio mėnesio penktadienį nuo 12 val. iki 14 val. kartu su Kauno apskrities moterų krizių centru, Kauno apskrities vyrų krizių centru bei prekybos ir pramogų centru „Akropolis“ organizuoja šviečiamojo pobūdžio akciją „Nulis tolerancijos smurtui“.

Ši kampanija yra dalis projekto ”Visiems geriau: darbas su artimoje aplinkoje smurtaujančiais vyrais – tai pagalba smurto aukoms moterims ir vaikams”.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Svarstys, ar leisti žmonėms atgauti pinigus už alkoholinių gėrimų pakuotes

Lietuvoje startuoja nemokamos edukacinės muziejų programos moksleiviams

Iš emigracijos grįžusi moteris ėmėsi mistiško amato

Policija šiandien siunčia žinią vairuotojams ir kitiems eismo dalyviams

Kauniečiai gatvėse surengė linksmą loteriją: prizas - kelionė prabangiu automobiliu

Kaune vykusio posėdžio verdiktas: Liberalų sąjūdis nesikurs iš naujo

Portalas „Kas vyksta Kaune“ pelnė SWITCH! organizatorių padėką (foto galerija)

Visą parą dirbę „blockchain“ entuziastai atrado realybėje pritaikomus sprendimus

Prezidentė: po socialdemokratų sprendimo įeiname į nestabilumo etapą

Milžiniško dydžio mokesčius už būstą gavusi kaunietė: iš kur turėčiau gauti tokią sumą?