Kaunietė D. Vištartaitė ir vilnietė M. Valčiukaitė tapo Europos irklavimo čempionėmis | Kas vyksta Kaune

AP/Scanpix nuotr.

Sekmadienį Sevilijoje (Ispanija) baigėsi Europos irklavimo čempionatas, kuriame aukso medalius iškovojo kaunietė Donata Vištartaitė ir Vilniuje gyvenanti Milda Valčiukaitė, o Rolandas Maščinskas bei Saulius Ritteris tapo Europos vicečempionais, praneša sportas.lt.

Pirmą kartą Europos čempionate kartu plaukusios D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė moterų porinių dviviečių valčių finale tiesiog sutriuškino visas varžovas. Pirmąją distancijos dalį lietuvėms pajėgė priešintis lenkės Magdalena Fularczyk ir Natalija Madaj, bet vėliau lietuvių pranašumas įspūdingai išaugo.

Mūsiškės 2000 m nuplaukė per 7 min. 21.87 sek. ir lenkes aplenkė daugiau nei 6 sek. (7:28.34 min.). Trečios finišavo baltarusės Jekaterina Karsten ir Julija Bičyk (7:31.94).

Sidabro medalius vyrų porinių dviviečių valčių 2000 m rungtyje iškovojo 2011 m. Europos čempionai R.Maščinskas ir S.Ritteris (6:37.67 min.). Londono olimpiados dalyviai lietuviai permainingai vykusiame finale po 1500 m išsvieržė į lyderių poziciją, tačiau galingai spurtavę italai Romano Battisti ir Francesco Fossi (6:37.05) aplenkė mūsiškius.

Bronzos medalius iškovojo pirmąją distancijos dalį pirmavę norvegai Nilsas Jakobas Hoffas ir Kjetilis Borchas (6:38.97).

Nepasisekė triskart Europos čempionui Mindaugui Griškoniui (7:49.48 min.), kuris vyrų vienviečių valčių finale tenkinosi 4-a vieta. Lietuvis po 500 m dar laikėsi 3-ioje vietoje, bet vėliau užleido į priekį olandą Roelį Braasą (7:49.48) ir nepajėgė jo pavyti.

Šios rungties čempionu tapo Londono olimpiadoje sidabro medalį iškovojęs čekas Ondrejus Synekas (7:36.35), o sidabrą iškovojo patyręs vokiečių irkluotojas Marcelis Hackeris (7:40.75).