Tarptautinėje buriavimo regatoje Lenkijoje nugalėtoju tapo 11-metis kaunietis Rokas Radivker | Kas vyksta Kaune

Asmeninio archyvo nuotr.

Sekmadienį, gegužės 19 d., Lenkijos Gižycko mieste baigėsi tarptautinė buriavimo regata, kuri kartu buvo ir IV atranka į šių metų Europos ir Pasaulio „Optimist“ jachtų klasės buriavimo čempionatus.

Per 3 varžybų dienas oro sąlygos buvo gana permainingos. Karštis, vidutinis ir stiprus vėjas (nuo 4 m/s iki 10 m/s), vietomis pasitaikantys 14 m/s vėjo škvalai – tai išbandymai, kuriuos teko atlaikyti jauniesiems buriuotojams. Paskutiniąją regatos dieną vėjas visiškai nurimo, todėl lenktynių organizatoriams nepavyko įvykdyti nė vieno plaukimo.

Gižycko buriavimo taurės varžybose dalyvavo gausus būrys jaunųjų buriuotojų iš Kauno. „Optimist“ jachtų klasės A grupėje, geriausius rezultatus parodė Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ auklėtiniai Kostas Stankus (19 vieta) ir Radvilas Janulionis (20 vieta). Domantas Juškevičius užėmė 42-rą vietą, Vėjas Strelčiūnas – 47-tą, Rimantas Brunza 73-čią, Elžbieta Novošinskaitė – 89-tą, Ugnė Pajarskaitė – 92-trą, Matas Janulionis – 96-tą vietą, kiti Kauno buriuotojai – Asta Burbulytė, Rokas Petraška, Danas Dvilevičius ir Matas Stankevičius į pirmąjį šimtuką nepateko.

„Optimist“ jachtų klasės B grupėje aplenkęs 57 varžovus nugalėtoju tapo kaunietis Rokas Radivker. 4 vietą užėmė Ernestas Juškevičius, 8-ąją – Matas Niekis.