Find us on Google+

Kauno dienos 2013 alsuos ir viduramžių dvasia (renginių programa)

Kauno dienos 2013 pristatymas 07
Kauno dienos 2013 pristatymas 07
Kaunas.lt nuotr.

Šiemet tradicinė miesto šventė “Kauno dienos 2013” vyks savaitę. Įspūdingu šventės akcentu taps iš Santakos į dangų pakilsiantis 100 kv. m. ploto aitvaras „Kauno vėliava“. Tiesa, organizatoriai dar negali pasakyti, kurią dieną milžiniškas aitvaras papuoš Kauno padangę- gegužės 25-ąją ar 26-ąją. Tai priklausys nuo oro sąlygų.

O pirmieji renginiai numatyti jau šį sekmadienį. Vyks pučiamųjų orkestrų festivalis „Padūduokime Kaunui“ . Šis projektas šiemet jau tapo tarptautiniu ir tokį vardą stengsis išsaugoti ateityje. Tad jo garsai nuvilnys senamiesčiu ir Laisvės alėja.

„Kauno dienose“ viduramžių atgarsiai

„Kauno dienos 2013 bus su Hanza dienų prieskoniu. Jau pernai sutarėme, jog prasmingiau rengti vieną didelę ir įspūdingą šventę. Todėl džiaugiuosi, kad šiemet Kauno dienos bus kitokios nei ankstesniais metais“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinkas.

Todėl 7 dienas Kaune skambės ir viduramžių melodijos, vaikštinės viduramžių drabužiais vilkinčios damos, žvangės riterių ginklai, vyks mūšiai. Žiūrovai išvys senovinius šokius, bajorų kovas bei patys galės išbandyti savo jėgas šaltųjų ginklų valdymo rungtyse.

Laisvės alėjoje ir Santakos parke pagrindinį Kauno dienų šventės savaitgalį gegužės 25-26 dienomis šurmuliuos ir tautodailininkų mugė.

Po įspūdingą koncertą – kiekvieną vakarą

Kauno dienų režisierė Jolanta Lakštinienė, tikino, jog kasmet šioje šventėje susirenka itin daug kolektyvų ir dar daugiau norinčiųjų juos pamatyti bei išgirsti. Dėliojant programą, buvo nuspręsta koncertus rengti kiekvieną vakarą, o pagrindine scena pasirinktas Senosios prieplaukos amfiteatras.

Prieplaukos amfiteatre jau pirmadienio vakarą – gegužės 20-ąją koncertuos Rūta Ščiogolevaitė, Evelina Sašenko, Karina Krysko, antradienį į sceną lips 16 Hz ir Studentiškas choras, ketvirtadienį laukia susitikimas su „Kauno bigbendu“. Taip kas vakarą čia pasirodys vis kiti Kauno dienų dalyviai, savo balsais žavės žinomi atlikėjai, grieš orkestrai, gros kapelos. Iš viso dalyvaus apie 300 kolektyvų ne tik iš Kauno, bet ir iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio šalių.

Šeštadienį 21.30 numatytas specialus Kauno dienų 2013 koncertas. Jame bendrame projekte pasirodys Mike Oldfield balsas Maggie Reilly (Škotija) ir Kauno miesto simfoninis orkestras. Iš karto po koncerto, apie 23 valandą Kauno dangų nušvies įspūdingas „Bliko“ fejerverkas.

Visa Kauno dienų 2013 programa>>>

Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas kvietė „ Kauno dienas švęsti su meile nuo pat pirmadienio ir aktyviai dalyvauti visuose renginiuose“ .Jo teigimu, jau pasirūpinta ir gyventojų saugiu grįžimu namo po vėlyvų renginių- numatyti specialūs naktiniai viešojo transporto reisai.

Kauno dienose laukiami visi – nuo mažiausiųjų iki vyriausiųjų

„Kauno dienų 2013“ organizatoriai sako, jog šiemet sau patinkančius renginius suras ir patys mažiausieji, ir garbaus amžiaus sulaukę senjorai.

Santakos parke įsikurs įvairios mokyklėlės mažiesiems Kauno dienų lankytojams. Jose vyks edukaciniai užsiėmimai – bus mokoma piešti ant vandens, žaisti biliardą. Duris atvers Eurolandas, veiks pramogų aikštelės ir bus rengiami įvairūs laisvalaikio žaidimai, vyks stalo futbolo čempionatas.

O vyriausiuosius kauniečius Kauno dienų šventėje gegužės 22 d. vakarą senosios prieplaukos amfiteatre džiugins itin jų mylima aktorė Doloresa Kazragytė ir ansamblis Ainiai. Bus juokais ir rimtai kalbama apie meilę.

Visi renginiai nemokami

Šiemetinėje Kauno dienų programoje, kaip ir visuomet, gausybė renginių. Jie vyks ir atvirose erdvėse, Laisvės alėjoje, Rotušės aikštėje, Kauno pilies papėdėje, kaip minėjome, Senosios prieplaukos amfiteatre bei Santakoje. Dalis projektų bus įgyvendinta ir muziejuose, bažnyčiose, koncertų salėse.

Visi renginiai yra nemokami, tačiau organizatoriai, primena jog į kai kuriuos būtina iš anksto užsiregistruoti. „ Juk neįmanoma į Šv. Jurgio bažnyčią ar Maironio lietuvių literatūros muziejų sutalpinti visų norinčiųjų. Tad čia pavyks patekti tik aktyviausiems miesto kultūrinio gyvenimo dalyviams, kurie užsiregistruos“- patikslino Kauno dienų režisierė Jolanta Lakštinienė.

Visa Kauno dienų 2013 programa>>>

Žymės:

Griežtai draudžiama portalo "Kas vyksta Kaune" medžiagą naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą be raštiško sutikimo. Jei sutikimas gautas, privaloma nurodyti "Kas vyksta Kaune" kaip informacijos šaltinį.

PARAŠYK FACEBOOK KOMENTARĄ

PARAŠYK KOMENTARĄ


Skaityti komentarus (2)

Panašios naujienos

Naujus Jurgos Šeduikytės kūrinius vieni pirmųjų išgirs „Ryšių kiemelio 837“ lankytojai

Naujus Jurgos Šeduikytės kūrinius vieni pirmųjų išgirs „Ryšių kiemelio 837“ lankytojai

Ketvirtadienis – puiki diena gyvai muzikai. Tuo šventai įsitikinę ne tik Kauno senamiesčio kultūros židinio kurstytojai „Ryšių kiemelis 837“, bet ir jau trečius metus jame vasarojantys miesto melomanai. 2014/07/31 14:16 Kategorijos: Laisvalaikis
Pasitikti paskutinį vasaros mėnesį kviečia Kristi ir DannyG

Pasitikti paskutinį vasaros mėnesį kviečia Kristi ir DannyG

Dar 2006 – aisiais trijų draugų iš Dublino iškelta idėja groti tiesiog balkonuose, peraugo į muzikinį projektą – „Balcony TV“. Šis, neilgai trukus, tapo tarptautiniu. 2014/07/31 14:14 Kategorijos: Laisvalaikis
To Kaunas dar nematė: vasaros sezono uždarymas paplūdimyje

To Kaunas dar nematė: vasaros sezono uždarymas paplūdimyje

Kalendorinei vasarai skaičiuojant paskutines dienas, Kaunas taps vasaros paplūdimio sporto šakų ir pramogų sostine – portalas „Kas vyksta Kaune“ organizuoja fiestą „Kaunas Beach Sport Party“. Paskutinį kalendorinės vasaros šeštadienį – rugpjūčio 30-ąją – Lampėdžių ežero pakrantėje virs paplūdimio sporto šakų aistros, o žiūrovai ir dalyviai galės atsipalaiduoti siautulingame paplūdimio vakarėlyje. 2014/07/31 12:20 Kategorijos: Laisvalaikis
Į svečius kviečia merginų numylėtinis V. Baumila (vaizdo įrašas)

Į svečius kviečia merginų numylėtinis V. Baumila (vaizdo įrašas) (2)

Aštuonioliktąjį kartą „Kitokie pasikalbėjimai“ kviečia 19 val. susirinkti „Ryšių kiemelyje“. 2014/07/30 15:58 Kategorijos: GYVAI Laisvalaikis Video
Kaunietė D.Butkutė gerbėjus nustebino nauja “Man patinka” dainos versija

Kaunietė D.Butkutė gerbėjus nustebino nauja “Man patinka” dainos versija (8)

Galingi gitaros rifai vietoj sintezatoriaus garsų, pašiurkštėjęs vokalas ir energijos pliūpsnis vietoj vėjavaikiškumo. Popscenos karaliene tituluojama Džordana Butkutė pribloškė klausytojus iki skausmo pažįstamą hitą „Man patinka taip gyventi“ įrašiusi roko stiliumi. 2014/07/29 19:07 Kategorijos: Laisvalaikis Muzika Video
Kauną aplankė devyni vokiečių pilotai ir šuo

Kauną aplankė devyni vokiečių pilotai ir šuo

Kauno S. Dariaus ir S. 2014/07/29 14:08 Kategorijos: Laisvalaikis
Birštonas kviečia į vasaros menų akademiją

Birštonas kviečia į vasaros menų akademiją

Rugpjūčio 1–10 dienomis Birštono kurorte rengiama jau antroji edukacinė interpretacijos meistriškumo programa „Birštono vasaros menų akademija“. Sėkmingai startavęs, daug žiniasklaidos, Birštono gyventojų ir svečių dėmesio sulaukęs projektas plečia savo veiklą. 2014/07/29 13:06 Kategorijos: Laisvalaikis
Gardžiausio kepsnio autorius ir naujo Lietuvos rekordo bendraautorius prie kepsninės sukiojasi kiekvieną savaitgalį

Gardžiausio kepsnio autorius ir naujo Lietuvos rekordo bendraautorius prie kepsninės sukiojasi kiekvieną savaitgalį

Lietuvos rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ į šalies rekordų knygą įtrauks naują pasiekimą – jo autoriai ir dalyviai vienu metu kepsnius ruošė net ant 26 kepsninių. Kelias valandas Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ vykusiame renginyje išrinkti ir nugalėtojai, kurių paruošta mėsa komisijai buvo gardžiausia. 2014/07/28 11:27 Kategorijos: Laisvalaikis
Tradicines šeimas nustebino nemokamas renginys

Tradicines šeimas nustebino nemokamas renginys (13)

Santakoje sekmadienio popietę šeimos susirinko į joms skirtą iškylą. Daugybė pramogų, skirtų visai šeimai džiugino susirinkusius, tačiau dažnas negalėjo patikėti, kad tokia šventė yra nemokama. 2014/07/27 16:14 Kategorijos: Laisvalaikis
Kaune pasiektas kepsnių kepimo rekordas

Kaune pasiektas kepsnių kepimo rekordas (14)

Sekmadienį visi grilio ir mėsos mėgėjai sugūžėjo į pirmą kartą rengiamą „Grilinam urmu“ renginį. Prekybos miestelyje „Urmas“ pakvipo kepama mėsa. 2014/07/27 15:14 Kategorijos: Foto Laisvalaikis
Kauniečiai kvapų apsuptyje romantiškai praleido vakarą

Kauniečiai kvapų apsuptyje romantiškai praleido vakarą (4)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį kauniečiai praleido Botanikos sode. Čia pavakaroti ir romantiškai praleisti laiką susirinko daugybė lankytojų. 2014/07/26 09:32 Kategorijos: Laisvalaikis