Rūta Meilutytė – pirmoji Lietuvos aukso medalininkė Londono olimpiadoje! (video) | Kas vyksta Kaune

Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.

Šį vakarą šalies rekordininkė, 15-metė Rūta Meilutytė kovojo ir nugalėjo visas septynias varžoves 100 metrų plaukimo krūtine finale Londono vasaros olimpinėse žaidynėse. Puikiai startavusi atrankoje ir pusfinalyje, Kaune gimusi ir dabar Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Rūta Lietuvai iškovojo pirmą olimpinį aukso medalį plaukimo rungtyje po Nepriklausomybės atkūrimo.

Plaukimui dar neprasidėjus, sugedo starto signalinė įranga, dėl ko kelioms minutėms buvo atidėtas finalinis plaukimas. Nepaisant to, finaliniame plaukime R. Meilutytė pasiekė 1.05,47 min. rezultatą. Rūtos finalinis plaukimas, pelnęs aukso medalį, pateikiamas žemiau.

Kaip anksčiau skelbė delfi.lt, pusfinalyje mūsiškė nuotolį nuplaukė per 1 minutę 05,21 sekundės ir, net 0,59 sekundės pagerino rusei Julijai Jefimovai nuo 2009-ų balandžio priklausiusį Europos rekordą. R. Meilutytė ne tik laimėjo pusfinalyje aplenkė visas 15 varžovių. Atrankos varžybose 100 m jaunoji plaukikė nuplaukė per 1 min. 05,57 sek.

Aistros LRT studijoje žiūrint finalinį plaukimą Londone kartu su Rūtos Meilutytės tėčiu