Find us on Google+

Kauno miesto bendrajame plane brėžiamos dešimtmečio vizijos

Kaunas iš viršaus
Kaunas iš viršaus
Bing Maps nuotr.

Kauno miesto savivaldybės įmonė „Kauno planas“ parengė naujojo miesto bendrojo plano koncepciją. Visas planas bus baigtas 2013 metais.

Pirmasis naujo bendrojo plano koncepcijos pristatymas surengtas Kauno architektų sąjungoje, kur susirinko Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos nariai, architektai, bendruomenių atstovai, politikai.

„Kauno plano“ direktorius Gediminas Šinkūnas sakė, kad rengiant ankstesnius bendruosius planus būdavo tikimasi nuolatinio miesto gyventojų skaičiaus augimo, todėl planuota daug pusę milijono gyventojų turintiems didmiesčiams būdingų sprendinių.

„Dabar tokio optimizmo nėra, iš ankstesnių stambių sprendinių įgyvendinta palyginti nedaug: nutiestos Marvelės, H. ir O. Minkovskių gatvės, Europos prospektas, baigtas M.K.Čiurlionio tiltas“, – prieš 2013-2023 metų bendrojo plano koncepcijos pristatymą kalbėjo direktorius.

Viena iš koncepcijos autorių, architektė Dovilė Dimindavičiūtė akcentavo, kad bendrojo plano koncepcijoje nenumatoma intensyvi teritorinė miesto plėtra: „Pokyčiai bus vykdomi pertvarkant vidines miesto teritorijas. Planuojama, kad Kaunas toliau bus kompaktiškas miestas“.

Parengtoje koncepcijoje miestas skirstomas į zonas pagal vyraujantį žemės naudojimo tipą. Dėl nepalankių demografinių tendencijų didelių permainų nenumatoma: ankstesnėse vietovėse toliau lieka nuo seno buvusios pramonės, gyvenamosios, žaliosios zonos. Siūloma padidinti tik Centro teritoriją iki geležinkelio stoties ir M. K. Čiurlionio tilto prieigų. Didžiausia pramonės koncentracija numatoma Palemone, Taikos prospekto pabaigoje. Sekančiame plano etape bus nustatyta, kokio aukštingumo ir intensyvumo užstatymai bus leistini miesto zonose.

Transporto sritis bendrajame plane numatyta bendrovei „Urbanistika“. Jos atstovas, susisiekimo inžinierius Marius Noreika pastebėjo, kad Kaunas nėra labai tankiai apgyvendintas. Žmonių tankumas siekia 2100 žmonių/kv. km.. Daugumoje Europos miestų šis rodiklis siekia 2500 – 5000 žmonių. Viešojo transporto efektyvumas geriausias, kai tankumas yra nuo 2500 gyventojų/kv. km. Be to, labai daug kauniečių išsikelia gyventi į priemiesčius.

„Tai dar labiau skatina automobilizaciją, nes persikėlę gyventi į užmiestį, žmonės važinėja dirbti į miestą“, – aiškino M. Noreika.

Pasak jo, būtina didinti viešojo transporto vaidmenį, plėsti susisiekimo būdus vandeniu, dviračiais. „Mūsų apklausos duomenimis, šiuo metu tik 1 proc. kauniečių į darbą vyksta dviračiais, Vakarų Europoje šis rodiklis siekia 12 proc. Todėl reikia plėsti dviračių takų tinklą“, – teigė M. Noreika.

Taip pat siūloma užbaigti aplinkkelių sistemą. Jau seniai yra planuojama tiesti aplinkkelį netoli Kauno marių. Tačiau Susisiekimo ministerija šį projektą vis atideda ateičiai.

Nors, kaip minėta, mieste gausėja lengvųjų automobilių, bet tankus gatvių tinklas dar leidžia išvengti didelių spūsčių. Tačiau galvojama ir apie dar geresnį gatvių pralaidumą.

„Nuo senamiesčio dalį srauto atitrauktų Kėdainių tiltas. Intensyvus srautas M. K. Čiurlionio tiltu parodė, kad šie objektai laukiami ir duoda didelę naudą“, – tvirtino M. Noreika.

Dėl to bendrojo plano koncepcijoje liko Kėdainių tiltas, sujungsiantis Marvelės ir Brastos gatves. Yra paskaičiuota, kad Jurbarko gatvėje, ties Vilijampolės tiltu, eismo intensyvumas jau pirmaisiais metais sumažėtų 35 proc., o ties Aleksoto tiltu – 25 proc.

Pristatymo metu kai kurie architektai teiravosi, kodėl nenumatytas seniai planuotas tiltas per Nemuną iš Birštono gatvės. Taip pat neminima ir dar tarpukariu iškelta idėja išrausti tunelį po Žaliakalnio šlaitu. Jis jungtų Birštono gatvę su P. Vileišio tilto prieigomis. Tada Šv. Getrūdos gatvė atsigautų nuo didelių transporto srautų, ji taptų patraukli pėstiesiems ir verslui. Tačiau plano koncepcijos rengėjai aiškino, kad tai labai daug kainuojantys projektai ir artimiausią dešimtmetį jie būtų vargiai įgyvendinti. „Senamiesčio plėtra galima ir taikant transporto apribojimus“, – sakė G.Šinkūnas.

2013-2023 metų bendrojo plano koncepcijos pristatymo metu taip pat buvo pateiktas siūlymas geležinkelio bėgiais sujungti Kauno ir Vilniaus oro uostus.

„Tam reikėtų Kaune nutiesti geležinkelio bėgių atkarpas, sujungsiančias oro uostą su Kauno ir Pravieniškių geležinkelio stotimis“, – aiškino M. Noreika.

Su bendrojo plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaita ir koncepcija galima susipažinti Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriuje, Laisvės al. 96, įmonėje „Kauno planas“, Kęstučio g. 66A ir UAB „Lyderio grupė“, Savanorių pr. 363 – 306, Kauno miesto seniūnijose, tinklalapiuose www.kaunas.lt ir www.kaunoplanas.lt

Žymės:

Griežtai draudžiama portalo "Kas vyksta Kaune" medžiagą naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą be raštiško sutikimo. Jei sutikimas gautas, privaloma nurodyti "Kas vyksta Kaune" kaip informacijos šaltinį.

PARAŠYK FACEBOOK KOMENTARĄ

PARAŠYK KOMENTARĄ


Skaityti komentarus (1)

Panašios naujienos

Septintą kartą apdovanotas aktyviausias Kauno jaunimas

Septintą kartą apdovanotas aktyviausias Kauno jaunimas (3)

Kauno rotušėje septintąjį kartą iškilmingai pagerbtos aktyviausios ir kūrybingiausios miesto jaunimo organizacijos bei iniciatyvūs jaunimo atstovai. Šventinio renginio „Jaunimo apdovanojimai 2014“ metu paskelbti nugalėtojai šešiose nominacijose. 2014/09/18 19:01 Kategorijos: Miestas
Valdininkai atstatė vieną nugriautą stotelę

Valdininkai atstatė vieną nugriautą stotelę (19)

Teismui sustabdžius stoginių stotelių koncesijos sutartį, savivaldybės atstovai puolė „gelbėti“ kauniečių. Nuardytas stogines perduota įrengti savivaldybės įmonėms, kurios įrengė vos vieną stotelę. 2014/09/18 15:55 Kategorijos: Miestas
Kauniečiai pamėgo „Kas vyksta Kaune“ naujienas skaityti mobiliuose įrenginiuose

Kauniečiai pamėgo „Kas vyksta Kaune“ naujienas skaityti mobiliuose įrenginiuose (6)

Prieš kelis mėnesius vartotojams pristatyta mobilioji „Kas vyksta Kaune“ naujienų portalo versija, leidžianti vartotojams patogiai skaityti naujienas išmaniuosiuose telefonuose, sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. Per mėnesį mobiliojoje svetainėje apsilanko net 40% visų portalo skaitytojų. 2014/09/18 11:10 Kategorijos: Miestas
Mūsų miestas garsus: Kauno duobės pateko ir į BBC

Mūsų miestas garsus: Kauno duobės pateko ir į BBC (42)

Rugpjūtį iniciatyvių žmonių susivienijimas „Ž999“, surengęs įspūdingą fotosesiją duobėtose Kauno gatvėse, apie kurią jau rašėme, susilaukė ir užsienio spaudos dėmesio. FOTOSESIJA PRIE KAUNO DUOBIŲ>>> Nestandartinių nuotraukų tinklapis „Bored Panda“, paskelbęs kelioliką nuotraukų iš surengtos fotosesijos, apie jas rašė, kad Kaune duobės tokios didelės, jog jas galima supainioti su baseinais, ežerais ar upeliais. 2014/09/17 16:51 Kategorijos: Miestas
Po 85 metų pertraukos į Laisvės alėją sugrįžta konkė

Po 85 metų pertraukos į Laisvės alėją sugrįžta konkė (41)

Po daugiau nei 80 metų į Laisvės alėją sugrįžta žirgų traukiame konkė. Trečiadienį pristatyta šešiolika keleivių vienu metu galinti vežti istorinė transporto priemonė iš karto susilaukė didelio kauniečių susidomėjimo. 2014/09/17 14:37 Kategorijos: Miestas
Prasidedančių Jaunimo dienų proga Laisvės alėja pasipuošė balionais

Prasidedančių Jaunimo dienų proga Laisvės alėja pasipuošė balionais (5)

Jau šiandien, Kaune, startuoja jau tradiciniu tapęs renginys - „Kauno Jaunimo Dienos 2014”. Renginio organizatoriai kviečia visą Lietuvos jaunimą susiburti akademiškiausiame Lietuvos mieste. 2014/09/17 08:32 Kategorijos: Miestas
Prabudęs Kauno Dainavos parkas taps traukos centru

Prabudęs Kauno Dainavos parkas taps traukos centru (27)

Po rugpjūčio mėnesį vykusios diskusijos su vietos gyventojais, seniūnijos ir šalia įsikūrusių organizacijų atstovais, visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“ pristatė Dainavos parko budinimo viziją. Siūlomame projekte parkas suskirstytas į keturias zonas: aktyvaus laisvalaikio, rekreacijos, vaikų žaidimų ir verslo. 2014/09/16 14:04 Kategorijos: Miestas
Tokios eisenos Kaunas dar nematė

Tokios eisenos Kaunas dar nematė (6)

Kaune pirmą kartą surengta eisena, kurie siekiama atkreipti dėmesį į ankščiau gimusių vaikų problemą. Akcijos tikslas ne tik šviesti visuomenę, bet taip pat ir pagelbėti tokioms šeimoms įveikti psichologines ir finansines problemas. 2014/09/14 13:32 Kategorijos: Miestas
Trūko magistralinė vandens tiekimo linija

Trūko magistralinė vandens tiekimo linija (21)

Penktadienio rytą Kaune trūko magistralinė šalto vandens linija. Dėl avarijos Dainavos ir Žaliakalnio gyventojams buvo sutrikęs vandens tiekimas. 2014/09/12 11:03 Kategorijos: Miestas
Artėja Kauno automobilių dienos

Artėja Kauno automobilių dienos (6)

Rugsėjo 19-21 dienomis Kauno Žalgirio arenoje ir jos prieigose šurmuliuos kas du metus organizuojama, šiemet jau 12-oji, specializuota automobilių, serviso įrangos, autodetalių ir paslaugų paroda „Kauno automobilių dienos“ 2014. Parodoje rinkos naujienas pristatys didžiausi Lietuvos automobilių centrai, o vyksiantys renginiai vilios lankytojus parodoje laiką leisti visas tris dienas. 2014/09/11 10:57 Kategorijos: Laisvalaikis Miestas
Kauniečiai sunerimo, kodėl virš miesto skraidė sraigtasparniai

Kauniečiai sunerimo, kodėl virš miesto skraidė sraigtasparniai (32)

Vakar tarp 20 – 21 valandos į „Kas vyksta Kaune“ redakciją pradėjo plūsti susirūpinusių kauniečių laiškai, nes virš miesto pastebėti kariniai sraigtasparniai. Kauniečiai nerimavo, ar neprasideda karas. 2014/09/09 12:08 Kategorijos: Miestas